National Conferances

Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı – TOK’10

21-23 Eylül 2010, Gebze

Çağrı Metni

Ülkemizin degisik üniversitelerinde ve endüstride görev yapan saygın bilim insanlarını ve kontrol mühendislerini bir araya getiren, katılımcıların karsılıklı olarak fikir alısverisinde bulunmasına ve ortak çalısmaların üretilmesine olanak saglayan Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, 2010 yılında “Üniversite-Sanayi sbirligi” temasıyla Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde (GYTE) yapılacaktır.
GYTE, Türkiye’nin sanayi baskenti olan Kocaeli’de ve Kocaeli’nin en çok sanayi tesisi bulunan ilçesi olan Gebze’de konumlanmıstır. Bu nedenle TOK’10 toplantısının stratejik hedefi, “Üniversite – Sanayi sbirligi” olarak belirlenmistir. Bu amaca yönelik olarak toplantının davetli konusmacıları, ülkemizin saygın bilim insanlarına ek olarak, Ar-Ge faaliyetleri yürütülen sanayi kuruluslarındaki yönetici mühendisler arasından seçilecektir. Anılan bu davetli konusmacıların, yürüttükleri Ar-Ge faaliyetlerinin konusu hakkında bilgi verdikten sonra, isbirligine ihtiyaç duydukları konularda da katılımcıları bilgilendirmesi amaçlanmaktadır. Bu yolla üniversitelerde görev yapan arastırmacılarımızla sanayi kurumları arasında fikirlerin paylasıldıgı, teknoloji çözümlerinin üretildigi ve ortak projelerin gelistirildigi bir Üniversite-Sanayi sbirligi ortamı
yaratılması ve bilim insanlarımızın motivasyonlarının yükseltilmesi amaçlanmaktadır. Özgün arastırma bildirilerinin sunulacagı TOK’10 toplantısının dili Türkçe olacaktır. Kabul edilen bildiriler, bildiri özetleri kitabında ve toplantı CD’sinde yayınlanacaktır. Ayrıca, tüm bildiriler, uluslararası atıf indekslerinde taranan belirli bazı dergilerde yayınlanmak üzere, toplantı sonrasında Ulusal Program Kurulu tarafından tekrar incelenecektir.

Sempozyum Baskanı
Vasfi Eldem