National Conferances

Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı – TOK’15

10-12 Eylül 2015, Denizli

Başkanın Yazısı

Değerli Meslektaşlarım,

Otomatik Kontrol Türk Milli Komitesi (TOK), otomatik kontrol alanında uluslararası bir kuruluş olan International Federation of Automatic Control (IFAC)’ın tüm dünyaya yayılmış mevcut 51 üyesi içinde en eski üyelerinden biridir.

2015 yılında 17’’ncisi düzenlenecek olan TOK toplantısına ev sahipliği yapacak olan Pamukkale Üniversitesi, 1992 yılında kurulmuş olmasına rağmen mühendislik geleneği çok daha eskilere dayanan, altyapısını büyük ölçüde tamamlamış, yaklaşık 50.000 öğrencisi ile bölgenin en büyük üniversitelerinden biridir.

Üniversitemizin bulunduğu Denizli şehri ise çiçeği burnunda bir büyükşehir olarak, son derece gelişmiş tekstil, mermer, enerji ve organik tarım sanayisinin yanısıra Pamukkale ve Laodikya gibi doğal ve tarihsel mekanlarıyla bölgenin yükselen yıldızıdır.

TOK’2015 Düzenleme Kurulu olarak, ülkemizde otomatik kontrol, robotik ve otomasyon alanlarında çalışmakta olan akademisyen, mühendis ve araştırmacıları şehrimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Denizli’de görüşmek dileğiyle.

Prof. Dr. Serdar İPLİKÇİ
TOK’2015 Düzenleme Kurulu Başkanı