National Conferances

Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı – TOK’16

29 Eylül – 1 Ekim 2016

Başkanın Yazısı

Değerli Meslektaşlarım,

Otomatik Kontrol Türk Milli Komitesi (TOK), otomatik kontrol alanında uluslararası bir kuruluş olan International Federation of Automatic Control (IFAC)’ın tüm dünyaya yayılmış mevcut 51 üyesi içinde en eski üyelerinden biridir.

2016 yılı Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı (TOK’2016) Eskişehir Osmangazi Üniversitesi evsahipliğinde Eskişehir’de düzenlenecektir. Konferansın düzenleyici bölümlerinin bulunduğu Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin temelleri 1970 yılında kurulan Eskişehir Devlet Mimarlık-Mühendislik Akademisi ile atılmıştır.

Son yıllarda yapılan yaşam kalitesi çalışmalarında ilk üç arasında yer alan Eskişehir öğrenci şehri olarak anılmaktadır. Odunpazarı Evleri, Müzeleri, Parkları, Operası ve Tiyatrosu ile bir kültür sanat şehri olan Eskişehir yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

TOK’2016 Düzenleme Kurulu olarak, ülkemizde otomatik kontrol, robotik ve otomasyon alanlarında çalışmakta olan akademisyen, mühendis ve araştırmacıları şehrimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Eskişehir’de görüşmek dileğiyle.

Prof. Dr. Osman PARLAKTUNA
TOK’2016 Düzenleme Kurulu Başkanı